Balfolk: evropská taneční (ne)tradice
Praha 7 Pravidelná lekce Balfolk Balfolk Všechny úrovně

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Balfolk

Balfolk - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen začátečníkům i mírně pokročilým. Není nutné se hlásit v párech. Kurz je určen jednotlivcům.

Mikuláš Bryan

Mikuláš Bryan

Mikuláš vystudoval divadelní vědu, ale trochu švindloval: diplomovou práci psal na taneční téma. V tanečním bádání... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Cokoliv, v čem se vám pohodlně hýbe. Doporučujeme boty bez podpatku, ale ani to není podmínkou. Může se stát, že se zapotíme, takže tričko na převlečení se určitě hodí. Ani deodorant není na škodu, zvlášť jestli chcete zůstat i na večerní tancovačku.

O kurzu

Tancujte jako šarmantní Francouzka, ohnivý Ital, chladně krásná Švédka, rozhoupaný Bretonský námořník... nebo jako vy.

Balfolk jsou zábavné tance z celé Evropy, které se zvládne naučit každý. I kdyby mu celý život tvrdili, že je Čech a poleno. Ostatně, českou polku tancujeme taky.Tanec jako setkání, zábava, veselice, mejdan. Můžete se těšit na:

  • 18.45 - taneční lekce
  • 20.30 - komorní tancovačka se živou muzikou

V ceně máte samotnou taneční akci i tancovačku.


Nemusíte přijít v páru, u spousty tanců nepotřebujete partnera, u jiných se partneři střídají. Ale klidně s sebou vemte kamaráda nebo kamarádku.
 

Proč si vybrat Balfolk

Užijete si ho už první večer

Rok v otravných tanečních? Na balfolku se skvěle pobavíte hned. I kdyby vám celý život tvrdili, že jste dřevo. A pokud nejste, můžete se rovnou vrhnout na složitější kousky. Ty se pak dají pilovat roky.

Nepotřebujete partnera ani motýlka

Balfolk je uvolněná atmosféra a pohoda. Setkání lidí u muziky. Spoustu tanců tancují všichni v kruhu nebo řetězu. U dalších se partneři střídají. A na ty párové vždycky někoho najdete.

Každá tancovačka je i skvělý koncert

Živí muzikanti jsou u balfolku základ. To na salse skoro nezažijete. A styl? Roztancovaná world music. Podupáváte si na Hradišťan, Dead Can Dance, Čechomor nebo Alana Stivella? Tak to jste tu správně.

Kurz učí Mikuláš Bryan Mikuláš Bryan

Mikuláš vystudoval divadelní vědu, ale trochu švindloval: diplomovou práci psal na taneční téma. V tanečním bádání pokračoval i v doktorském studiu, ze kterého nakonec utekl, aby měl víc času na tancování.

Rok žil v Bretani, kde byl členem folklórního souboru Astour. I když má bohaté zkušenosti s blues, tangem, lindy hopem, salsou a dalšími tanci, bretonské tance a balfolk mu učarovali nadobro. Kromě balfolku učil i blues a historické tance, na velkých zahraničních festivalech i komornějších seminářích.

Když zrovna netancuje, hraje v balfolkových kapelách ba.fnu a BAL LAB, se kterými obráží domácí tancovačky i festivaly ve Francii, Německu, Polsku a tak dále. Svéráznou fúzi balfolku a blues hranou na krabici od doutníků servíruje tanečníkům po celé Evropě jako Mr. Folxlide.