Břišní a orientální tance | pro začátečníky s Helčou
Praha 2 Pravidelná lekce Pouze pro ženy TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad Břišní tanec Začátečníci

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Začátečnice (ženy či dívky, které s tímto tanečním stylem nemají žádné zkušenosti, případně mají zkušenosti minimální), ženy a dívky od 14 let (po dohodě možno i mladší).

Helča Tišlerová

Helča Tišlerová

Jmenuji se Helča a posledních pár let jsem strávila ve Francii, kde jsem měla příležitost se učit kromě místních i od... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Rozhodně něco pohodlného. Něco, v čem se budete cítit dobře. Ideální jsou dlouhé sukně, můžete však mít také kalhoty. Vhodnou pomůckou je šátek na boky, který zdůrazňuje pohyb, přičemž penízky či třásně prohloubí pocit rytmu. Tílko nebo tričko zvolte kratší, neboť tak lépe uvidíme všechny pohyby a zaměříme se na jejich zdokonalení. Obout můžete taneční piškoty nebo ponožky. Můžete tančit také naboso.

O kurzu

Náplň kurzu

Rozpohybujete se, naučíte se ovládat tělo, rozvinete svou ženskost a osvojíte si základy orientálního tance. Po absolvování semestru zvládnete jednoduchou choreografii i improvizaci.


Průběh lekce

V každé lekci se nejdříve protáhneme, poté probereme jednotlivé prvky, které budeme později skládat do kombinací až celých choreografií. A především si zatančíme. Na konci lekce se opět protáhneme.

 

Kurz učí Helča Tišlerová Helča Tišlerová

Jmenuji se Helča a posledních pár let jsem strávila ve Francii, kde jsem měla příležitost se učit kromě místních i od egyptských lektorů jako Maya Sarsa, Sharon Kihara, Yulianna Voronina, Vaagn Tadevosyan, Mohamed Shanin.... Poslední dva roky jsem strávila hlavně pravidelným vystupováním a výukou tance jak dospělých, tak dětí. Mám za sebou vítězství na festivalech orientálního tance v Lyonu, Bordeaux, na severu Francie, nebo také i 3. místo na festivalu Orient Empire na Ukrajině.

Neustále se vzdělávám - momentálně ve fyzioterapii, abych mohla mým studentům nabídnout co nejosobnější a nejpřesnější pohled na pohyb a na orientální tanec. Největší odměnou je pro mě vidět pokrok studentů.

Co se týče kurzů, v rámci rozcvičky zahrnuji do výuky cvičení z pilates či Alexanderovy metody a tanečníků Gaga, abychom svaly dobře připravili na následnou aktivitu a také předešli zranění. Během výuky probereme základy, objevíme nové rytmy, naučíme se jak různé pohyby přizpůsobit sami sobě, jak rozvíjet svůj styl a jak být sebejistější v improvizaci. Moje kurzy jsou spíše než na choreografie zaměřené především na různé kombinace, jež slouží k pochopení pravidel v orientálním tanci a procvičení techniky. Pro info: Na hodinu přijďte v něčem pohodlném, jako třeba legíny a tričko. Budu se těšit! ;)