Contemporary Dance pro začátečníky a mírně pokročilé s Bohďou
Praha 1 Pravidelná lekce TS Voilà Můstek Contemporary Začátečníci + Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TS Voilà Můstek

TS Voilà Můstek - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Začátečníci a mírně pokročilí, dospělí a teenageři od 14 let (po domluvě možno i mladší). Kurz je určen pro ty, které zajímá současný tanec a současné umění, pro ty, kterým jsou lekce tanečních technik (jazz dance, balet atd.) již těsné a touží po větší svobodě vyjadřování. I když se může zdát, že je nutná předchozí taneční průprava, tak to tak není a contemporary dance obecně mohou studovat i úplní začátečníci.

Bohdana "Bohďa" Tkáčová

Bohdana "Bohďa" Tkáčová

Ahoj, jmenuji se Bohďa, je mi 19 let, pocházím z Moravy a moje první zkušenosti s tancem mám ze ZUŠ v Kyjově, kde jsem se... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Contemporary Dance není náročné na speciální oděv či obuv (tančí se v pohodlném sportovním oblečení a naboso nebo v ponožkách či tanečních piškotech).

O kurzu

Náplň kurzu

Kurz je koncipován v půlročním bloku, kde postupně projdeme cvičení jak technická, tak improvizační a tvůrčí. Na lekcích současného tance se snažíme najít adekvátní rovnováhu mezi individuálním projevem tanečníka a použitím taneční techniky.


Průběh lekce

Lekce může být koncipovaná zcela volně. V našem případě se dělí na technická cvičení a variace ve volném prostoru, na zemi (floorwork) a cvičení na rozvíjení taneční schopností. Pokud budeme chtít, můžeme lekce rozšířit ještě o základy tance s partnerem a choreografická cvičení.

 

Kurz učí Bohdana "Bohďa" Tkáčová Bohdana "Bohďa" Tkáčová

Ahoj, jmenuji se Bohďa, je mi 19 let, pocházím z Moravy a moje první zkušenosti s tancem mám ze ZUŠ v Kyjově, kde jsem se do tance naprosto zamilovala a zjistila, že tohle je něco, čemu bych se chtěla do konce života věnovat. Od malička jsem měla k umění a sportu velice blízko, ale k tanci a hudbě mě to táhlo vždy nejvíce. Ještě na základní škole jsem učinila rozhodnutí odejít do Prahy a studovat tanec na profesionální úrovni. Z důvodu nesouhlasu rodičů jsem si vše musela zařídit sama a ještě jako 14letá holčička odešla 300 km od domova, abych mohla studovat tanec a začít si plnit svůj sen. Momentálně mě čeká poslední rok studia na taneční konzervatoři a i přes všechny překážky, které mě za ty roky potkaly, jsem nesmírně vděčná, že jsem měla možnost tuhle cestu podniknout. Již tedy 6 let se věnuji tanci na profesionální úrovni, a to především klasickému, modernímu, jazzu a akrobacii. V rámci výuky máme i umělecko-pedagogickou přípravu a v budoucnu bych u pedagogiky rozhodně chtěla zůstat. Zatím jsem měla možnost tančit v mnoha divadlech po celé České republice a věřím, že tohle je pouze začátek. :)