Contemporary Dance pro začátečníky a mírně pokročilé s Borou
Praha 1 Pravidelná lekce TS Voilà Můstek Contemporary Začátečníci + Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TS Voilà Můstek

TS Voilà Můstek - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Začátečníci a mírně pokročilí, dospělí a teenageři od 14 let (po domluvě možno i mladší). Kurz je určen pro ty, které zajímá současný tanec a současné umění, pro ty, kterým jsou lekce tanečních technik (jazz dance, balet atd.) již těsné a touží po větší svobodě vyjadřování. I když se může zdát, že je nutná předchozí taneční průprava, tak to tak není a contemporary dance obecně mohou studovat i úplní začátečníci.

Bora Debnárová

Bora Debnárová

Tanci se věnuji od svých 12 let. Začínala jsem v Bánské Bystrici v tanečním souboru Tanyasan company zaměřeným na výrazový... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Contemporary Dance není náročné na speciální oděv či obuv (tančí se v pohodlném sportovním oblečení a naboso nebo v ponožkách či tanečních piškotech).

O kurzu

Náplň kurzu

Kurz je koncipován v půlročním bloku, kde postupně projdeme cvičení jak technická, tak improvizační a tvůrčí. Na lekcích současného tance se snažíme najít adekvátní rovnováhu mezi individuálním projevem tanečníka a použitím taneční techniky.

Průběh lekce

Lekce může být koncipovaná zcela volně. V našem případě se dělí na technická cvičení a variace ve volném prostoru, na zemi (floorwork) a cvičení na rozvíjení taneční schopností. Pokud budeme chtít, můžeme lekce rozšířit ještě o základy tance s partnerem a choreografická cvičení.

 

Kurz učí Bora Debnárová Bora Debnárová

Tanci se věnuji od svých 12 let. Začínala jsem v Bánské Bystrici v tanečním souboru Tanyasan company zaměřeným na výrazový tanec s prvky neoklasiky. Po střední škole jsem začala studovat na Katedře pantomimy na HAMU. Po studiu jsem odcestovala do jižní Indie do státu Kerala, kde jsem se učila tradičnímu indickému tanci Bharanatyam. V roce 2021 jsem dokončila doktorské studium na Katedře loutkové tvorby na VŠMU, kde jsem vyučovala loutkoherce předmět Tělo a objekt, kde společně se studenty zkoumáme vztah těla a hmoty.

Spolupracovala jsem s divadelními skupinami jako např. Mime Fatalel, Mime Prague, Spitfire company Národní divadlo Praha a další. Aktivně se věnuji vlastní divadelní a taneční tvorbě. Absolvovala jsem mnoho workshopů se zajímavými osobnostmi od moderního tance, fyzického divadla či tance butho. Baví mě poznávat vlastní tělo a těla druhých v pohybu, objevovat možnosti těla a tím se přibližovat k hlubšímu poznání. Moje hodiny vycházejí z chi kungových cvičení v prostoru, floorworku, práce s gesty a izolacemi.

Tanec je pre mě komunikace s prostorem, kde zhmotňuji svůj vnitřní svět skrze tělo. Zajímám se o různé formy tance, které mi mohou tuto komunikaci rozšiřovat.