Hustle pro začátečníky
Praha 2 Pravidelná lekce Hustle Tomáš Kavka Hustle Začátečníci

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Hustle Tomáš Kavka

Hustle Tomáš Kavka - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Pro začátečníky. Hlásit se můžete jednotlivě nebo i v páru.

Tomáš Kavka a Kris Růňová

Tomáš Kavka a Kris Růňová

Tomáš Kavka Jmenuji se Tomáš Kavka a mým největším zájmem a koníčkem je pohyb a vlastně téměř vše, co se týká lidského... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Pohodlné oblečení a boty (klidně tenisky), pití.

O kurzu

Co to je Hustle?

Hustle je styl párového tance, který měl první boom v 70. letech v Americe, a který se původně tancoval převážně na hudební styl Disco - určitě si vzpomenete na film "Horečka sobotní noci". Ale stejně jako jiné tance se i Hustle vyvíjel do různých podob, a zejména v posledních několika letech došlo k jeho renezanci a obohacení o prvky nejrůznějších dalších stylů, například "streetových", jako jsou House dance, Bboying, Wacking atd. (odtud čerpá tzv. New Style Hustle) - dále se ale také tanečníci často inspirují ostatními párovými i nepárovými tanci, jako jsou například Zouk, Salsa, Contemporary aj.. Hustle se navíc začal tancovat na mnohem širší spektrum muziky, než je jen původní Disco a pozdější House (který dominuje u New Style Hustlu) - nyní je běžné tančit mimo Oldschool Disca a Housu také například na Funk, R'n'B, Pop, muziku rychlou i pomalou...vlastně skoro na cokoliv!

Hustle si jistě zaslouží větší povědomí, zejména pro svou relativní jednoduchost a obrovský prostor pro individualitu a kreativitu, stejně tak jako pro svou volnost ve výběru muziky, na kterou se dá Hustle tančit. 

 

Jak probíhají naše pravidelné lekce?
Důraz klademe jak na dobrou techniku, tak na sebevyjádření a kreativitu. Soustředíme se na jednotlivá témata důležitá pro párové tance a také na koncepty, které pomáhají posouvat se v tanci dopředu - hlavně nám jde ale o pohodovou atmosféru.

Část lekce je zaměřena na celkový pohybový rozvoj, rozvoj vnímání a práci v páru

Část na nácvik tanečních kroků, figur a kombinací se snahou o vyvážený poměr mezi teorií a praxí

K závěru hodiny je prostor pro vyzkoušení si všeho nového i "starého" během volného tance.

 

Přihlašovat se můžete v páru i samostatně bez partnera/partnerky.

 

Kurz učí Tomáš Kavka a Kris Růňová Tomáš Kavka a Kris Růňová

Tomáš Kavka
Jmenuji se Tomáš Kavka a mým největším zájmem a koníčkem je pohyb a vlastně téměř vše, co se týká lidského těla a života. Profesí jsem fyzioterapeut, momentálně absolvuji také psychoterapeutický výcvik, a své zkušenosti z těchto oblastí při výuce tance rád využívám.
První párový tanec který jsem se učil byl tzv. New Style Hustle (Jeff Selby takto pojmenoval spojení Hustlu se streetovými styly, který se tancuje převážně na House) a o něco později jsem se dostal k původní verzi Hustlu, který mě velmi oslovil a ukázal nové, dříve nepoznané, aspekty tance. Dále se momentálně věnuji Zouku a Argentinskému tangu, jejichž propracované technické detaily jsou podle mě velmi užitečné a dobře využitelné pro všechny párové tance. Prošel jsem také kratšími kurzy salsy a společnských tanců.
Co se týká lektroské činnosti, přibližně od roku 2013 sbírám zkušenosti při vedení workshopů a soukromých lekcí v ČR i v zahraničí a přibližně od roku 2015 jsem se podílel nebo vedl pravidelné taneční lekce. Velmi mě potěšilo, že jsem si také několikrát vyzkoušel pro novomanžele vytvořit svatební tanec.

Kris Růňová
Kris se věnovala několik let různým stylům street dance a poté rozšířila svůj pohled i o tance párové. S Tomášem učí hustle již třetím rokem.