Ladies styling a technika zouku
Praha 8 Pravidelná lekce Pouze pro ženy Zoukio Zouk Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Zoukio

Zoukio - taneční škola

Jarka Šmejkalová

Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oblečení umožňující volný pohyb, obuv s měkkou kluzkou podrážkou, nedoporučujeme sálové tenisky či jinou gumovou podrážku. Staré ponožky vůbec nevadí, podpatky příliš nedoporučujeme.

O kurzu

Odhoďte obavy stranou, připravte si ručníčky na pot, jde se tvrdě makat! Za každým krásným ladným a přirozeným pohybem je vždy pěkný kus dřiny a ovládání vlastního těla myslí, nejen gravitací. :)

Kurz je určen pro tanečnice od 15 let.

Co od toho čekat?

  • shapes
  • točky
  • ruce
  • hlava
  • váha těla
  • držení těla
  • a další

Společně se budeme každou středu scházet za účelem zlepšení tanečního projevu nejen v ZOUKU.

Kurz učí Jarka Šmejkalová Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili kromě salsy také bachatu a po pár týdnech i zouk. Od té doby se scházeli i mimo párty a předávali si vzájemné taneční zkušenosti.

Po prvních letech ve stylu tradičního (Rio) zouk stylu našli zalíbení v méně klasickém stylu - neo a flow zouk. Největší inspirací jim v současné době přináší Mafie Zouker, Arkanjo, Xandy Liberato a Evelyn Magyari.

Společně vystupovali v zoukové skupině Toom Chick Chick s choreografií Ring my Bells. Vidět jsou také na WCS workshopech a tančírnách společenského tance. Vzhledem k myšlence "Kolik umíš tanců, tolikrát jsi tanečníkem" navštěvují společně hodiny baletu, příležitostně moderny a jiných tanců.

K výuce se dostali diky rozrůstajícím se prosbám přátel o pomoc s jejich tancem. Kromě individuálních lekcí se rozhodli pořádat workshopy zaměřené na techniku, vedení a následování či o rozšíření známých variací. Kromě Prahy se objevili také v Ostravě nebo v Jiříkovicích.

Stále se snaží rozvíjet především taneční techniku a vzájemné porozumění si na parketě ve spojitosti s hudbou. Právě hudba je pro ně specifická - nejraději mají originální, často akustické, a melodické skladby.