Latinsko-americké tance pro ženy začátečnice a mírně pokročilé s Jančou
Praha 2 Pravidelná lekce Pouze pro ženy TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad Společenské tance Samba Chacha Rumba Jive Začátečníci + Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Pro začátečnice a mírně pokročilé (ženy či dívky, které s tímto tanečním stylem nemají žádné zkušenosti, případně mají zkušenosti minimální), věk není nijak omezen, avšak tento kurz je určen dospělým tanečnicím, tedy nikoli dětem.

Janča Müllerová

Janča Müllerová

K tanci mě přivedl můj taneční partner, který se následně stal i partnerem životním. Aktuálně aktivně závodíme ve standardních... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Latinsko-americké tance se běžně tančí ve speciálních botách na podpatku, mezi tanečníky se jim říká latinky. Tyto boty jsou nejen poměrně drahé, ale také není zrovna jednoduché v nich začínat tancovat, a proto myslím, že je pro začátečnický kurz ani nelze příliš doporučit (pokud na ně samozřejmě nejste zvyklé!).

Co si tedy obout? Ideální je například obuv vhodná na jazz dance (tzv. jazzky či jazzovky) nebo baletní či taneční piškoty, avšak zdaleka ne každý něco takového doma má a není příliš dobré kupovat si speciální výbavu hned takhle při začátku, když člověk ještě vlastně neví, co ho čeká. Proto nevidím jako problém, když na začátku přijdete jednoduše v běžné čisté sportovní obuvi (vhodné do tělocvičny), časem zjistíte, co vám samotným bude nejlépe vyhovovat. Třeba se vám tenhle styl tance natolik zalíbí, že si nějakou speciální obuv opatříte, ale to už bude jenom na vás.

Pokročilejší tanečnice samozřejmě mohou v latinkách přijít, avšak je nutno pořídit si na ně speciální plastové chrániče, aby se zabránilo poškození tanečního parketu.

Co se týká oblečení, můžete si vzít prakticky cokoli, hlavní je, abyste se v tom cítily příjemně a pohodlně. Zcela běžně se na kurzech nosí elasťáky, trička – oblečení skoro jako na aerobik. Já osobně ale preferuji sukně, šaty, šátky, tílka, takové ryze ženské oblečení, které velmi dopomáhá k tomu, abychom se dokázaly lépe vcítit do té krásné role, kterou nám latinsko-americké tance předepsaly. :)

O kurzu

Náplň kurzu

Náplní tohoto kurzu je výuka techniky a správného provedení jednotlivých figur a pohybů typických pro latinsko-americké tance, které se poté procvičují ve velmi jednoduchých, avšak nápaditých choreografiích. Tento kurz učí přesné koordinaci pohybů, zvětšování jejich rozsahu, rozvíjí cit pro rytmus, muzikalitu... Především však zavádí tanečnice do okouzlujícího světa temperamentních latinsko-amerických tanců, nechává je prožívat rozvernou hravost cha-chy stejně jako smyslnou vášeň zasněné rumby, učí je ladnosti, eleganci a kráse, která je pak provází v každém pohybu, a to nejen na tanečním parketu.

Průběh lekcí

Lekce začíná krátkým rozehřátím v podobě latinsko-americky laděné taneční rozcvičky. Věnujeme se také nácviku izolace jednotlivých pohybů, nácvikům rotace (piruety). Největší část lekce je pak věnována výuce jednotlivých figur a prvků, jejich technice a správnému provedení. Tyto prvky a figury jsou pak procvičovány v krátkých vazbách, případně velmi jednoduchých choreografiích. Na konci lekce si vždy malinko (max. 5 - 10 minut) zaposilujeme (zaměřujeme se zejména na kotníky, chodidla a břicho), abychom zlepšily stabilitu. Lekci zakončíme protažením.

 

Kurz učí Janča Müllerová Janča Müllerová

K tanci mě přivedl můj taneční partner, který se následně stal i partnerem životním. Aktuálně aktivně závodíme ve standardních a latinsko-amerických tancích pod vedením skvělých trenérů včetně vicemistrů světa. Kromě párového tancování se věnuji i sólové latině a okrajově některým dalším stylům. Ať už si chcete přijít zatančit jen tak pro radost, nebo se chcete latině do budoucna věnovat více a zajímá vás správná technika, budu se na vás na lekcích těšit. Pro mě je tanec hlavně o radosti z pohybu, pohodě a relaxu od všedních starostí. Budu ráda, pokud si lekce se mnou užijete a budete odcházet s dobrou náladou.

Podobné kurzy

Individuální výuka standardních tanců

Individuální výuka standardních tanců

Společenské tance Všechny úrovně Soukromé lekce
Individuální výuka standardních tanců

Individualní termín podle domluvy s lektorem

4 lekce × 45 minut

Náměstí Republiky 8, Praha

Lektor Vít Domorád & Simona Tejcová, taneční škola COOL DANCE

3 000 Kč
Zobrazit kurz