Orientální břišní tanec pro pokročilé
Praha 5 Pravidelná lekce Pouze pro ženy Líza Vegrová orientální tanec Břišní tanec Středně pokročilí + Pro pokročilé

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Líza Vegrová orientální tanec

Líza Vegrová orientální tanec - taneční škola

Pro koho je kurz určen

pro ženy, které již břišní tance znají a tančí.

Líza Vegrová

Líza Vegrová

Profesionální tanečnice, choreografka a instruktorka orientálního břišního tance započala svoji kariéru již v... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oblékněte se pohodlně, žádné škrtící gumičky, ani silonky. Ideální jsou leginy a přiléhavý top (body, elastické tričko) a jakýkoli šátek na boky. Tréninkové oblečení by mělo být „na tělo“, Líza potřebuje dobře vidět tělo/pohyb, aby vás mohla korigovat. Dlouhou sukni si schovejte na vystoupení. Ženám s většími prsy doporučujeme pevnou podprsenku. Tančíme naboso nebo v tenkých cvičkách či ponožkách.

O kurzu

Většina žen ráda tančí a právě to by měla žena rozvíjet, svou přirozenost. Zjemnit svůj pohyb, narovnat se, zdůraznit půvab, tančit sama pro sebe, ale i s ostatními ženami. 

Břišní tanec je fenomén na pomezí sportu (získáte skvělou kondici a postavu... ani o tom nevíte) a tajemného ženského umění, které je emocionální a dovede Vás k lásce a kreativitě. Orientální břišní tanec by měla vyzkoušet každá žena, bez ohledu na věk i aktuální postavu.  Protože změna může přijít. Důležité je se uvolnit, hýbat se a vnímat se.

Orientální tanec je úžasný v tom, že se v něm učíte ovládat jednotlivé části těla, které jste do té doby brali jako jeho samozřejmou součást a ani by vás nenapadlo jimi tančit. Učíme se izolované pohyby hrudníkem, boky, hlavou. Nenechte se odradit, když to zpočátku nejde. Svaly a klouby jsou zatuhlé, ale časem, trpělivostí a tréninkem vždy o kousek povolí a vám se povede kroužek nebo osmička. Naučíte se s úderem bubnu udělat akcent nebo lift boky a nebo zavlnit hadími pažemi do zpěvné pasáže. Tělo souzní s hudbou! Máte radost, že jen neopakujete nějaké prvky, ale že cítíte hudbu a to, co cítíte, vyjádříte pohybem!

Orientálnímu tanci se může věnovat každá žena bez ohledu na věk i váhu. Ale informujte lektorku trpíte-li nějakým zdravotním problémem či jste těhotná.

 

Kurz učí Líza Vegrová Líza Vegrová

Profesionální tanečnice, choreografka a instruktorka orientálního břišního tance započala svoji kariéru již v útlém dětství improvizovanými vystoupeními pro nejbližší. Svého snu stát se originální tanečnicí se nevzdala ani na okamžik a tancem trávila svůj veškerý volný čas. Studovala klasický balet na Pražské konzervatoři a Hatha yogu u Paramhanse svámí Mahéšvaránandy. Exotický původ ji táhl k přirozeným formám tance a ženskému sebevyjádření. Při natáčeni egyptského filmu v Barrandovských atelierech se naučila své první shimmi. Odjela do Maroka okoukat něco od berbeberských tanečnic. Poté do Egypta, země, kde je břišní tanec součástí tradice a její osud byl zpečetěn. V Čechách vyučuje orientální tanec již 18 let.

Lízin osobní styl vychází z klasického egyptského tance Raks Sharki. Obsahuje ale i prvky folkloru Severní Afriky a Středního východu.

Zabývá se také studiem pohybových kultur etnických menšin Severní Afriky (Berberů, Tuareqů, Nubijcú a Saidů) a jejich terapeutickým vlivem na ženy. Taneční techniku a zkušenosti nasbírala pod vedením slavných tanečnic, tanečních mistrů a choreografů v Evropě a Egyptě, např. Farida Fahmy (Egypt), Beata Cifuentes (Německo), Suher Zaki (Egypt), Dr.Mo Gedawi (Egypt), Yamuna (Německo), Calvin Hotgdon (Egypt), Sabuha Shahnaz (Německo) a dalších. Na svých cestách po Egyptě a Maroku se ale učila i od obyčejných žen a dívek, které ji naučily lidovější podobu tohoto tance.

Líza se profiluje jako sólová tanečnice. Vystupuje s hudební skupinou Létající koberec a arabskou kapelou Ziriab. Věnuje se také choreografii a výuce. Jako propagátorka orientálního tance sjezdila se svými tanečními semináři celé Čechy i Slovensko. V roce 1999 navázala spolupráci s Kulturním domem Vltavská, kde jí během následujících deseti let prošlo rukama tisíce žaček. Vydala úspěšné VHS Základy orientálního tance a DVD Tanči s Lízou. V letech 2002 a 2003 se zúčastnila festivalu „Ahlan wa Sahlan“ v egyptské Káhiře. Do Káhiry jezdí každoročně, aby si udržela svůj autentický taneční styl.