Showdance: soutěž. skupina MDT (stř. pokr.) s Marcelou
Praha 1 Pravidelná lekce TŠ Voilà Showdance Středně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà

TŠ Voilà - taneční škola

Marcela Šmrhová

Marcela Šmrhová

Už v předškolním věku jsem se začala věnovat gymnastice. Tento sport jsem si velmi zamilovala. Gymnastikou jsem strávila... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Tančit můžete jak v sukni, tak v jakýchkoli pružných kalhotách, kraťasech či elasťácích. Doporučujeme tančit v plátěných teniskách, případně jiné vhodné obuvi bez podpatku.

O kurzu

Pro koho je kurz určený

Dospělé ženy a dívky, které již mají s tancem (ideálně s latinskoamerickými tanci, retrojivem, jazzem, contemporary nebo baletem) určitou zkušenost, tanec je jejich předním koníčkem, chtějí se jím hlouběji zabývat, zdokonalovat se, vystupovat, soutěžit. Zodpovědně a rády trénují dvakrát týdně a účastní se soustředění. Více info k druhému tréninku a letnímu soustředění dostanete na první lekci od lektorky. Nejedná se o uzavřenou skupinu - je možné se přihlásit jako do ostatních kurzů. Nástup do skupiny je možný ale pouze v září!

 

Náplň kurzu

Hlavní náplní lekcí je nastudování soutěžní choreografie, při tvorbě choreograifií pro tuto skupinu se už často nechávám inspirovat i dalšími tanečními styly, jako je např. jazz, moderní tanec, boogie-woogie, lindyhop, charleston. Tanečnice si rozšiřují svůj taneční a pohybový repertoár, klademe stále důraz na provedení a techniku, ale také na vlastní osobitý taneční projev, kreativitu, příběh, náladu. Soutěžíme v kategorii showdance.


Průběh lekce

Lekce začíná krátkým rozehřátím a protažením. Následuje nácvik nových prvků a figur, které poté použijeme v nové choreografii. Věnujeme se také nácviku izolace jednotlivých pohybů, nácvikům rotace (piruety). Nezapomínáme každou hodinu zopakovat choreografie z hodin předchozích. Na konci lekce si vždy malinko (max. 5 - 10 minut) zaposilujeme (zaměřujeme se zejména na kotníky, chodidla a břicho), abychom zlepšily stabilitu. Lekci zakončíme protažením.

Kurz učí Marcela Šmrhová Marcela Šmrhová

Už v předškolním věku jsem se začala věnovat gymnastice. Tento sport jsem si velmi zamilovala. Gymnastikou jsem strávila mnoho krásných let, zúčastnila jsem se velkého množství soutěží a nasbírala cenné zkušenosti, které jsem později zúročila v tanci.

Do světa tanečního sportu jsem se dostala shodou náhod, nicméně jeho vášeň a elegance mne okamžitě uchvátily. Nejdříve jsem tančila v Tanečním klubu Pelhřimov, poté jsem přestoupila do STK Praha. Kromě tanečního sportu jsem se postupně začala věnovat také jazzovému tanci, lindy hopu a akrobacii. Tančila jsem v česko-ruském seskupení Boogiecats, které mě dovedlo až do švédského Herrangu na celosvětově proslulý Herrang Dance Camp, tančila jsem pod vedením Terry Brock, Kathrine Kramer a mnoha dalších nesmírně inspirujících pedagogů a choreografů. Několik let jsem byla tanečnicí Zig – Zagu, taneční skupiny, se kterou jsem si zatančila například ve filmu České televize Rytmus v patách nebo v americkém velkofilmu Red Tails. Díky zálibě v kombinování žánrů jsem se seznámila s gymnastou Petrem Novákem a společně jsme se stali finalisty MČR Czech Dance Masters s choreografií You and Me.

Kromě tance jako takového se hodně věnuji choreografii, a proto také ráda učím soutěžní skupiny... zde ukázka poslední choreografie:
https://www.youtube.com/watch?v=N9OdDONSET8

Hodnocení tanečníků
(1x)

Kateřina S., 5. 2. 2020

Lekce retrojivu se mi moc líbila. Lektorka byla báječná, milá, motivující, výborná tanečnice. Jen jsme tam byly docela napěchované (mnoho zájemkyň o tanec).