Soukromé lekce tanga v Caminitu
Praha 2 Soukromé lekce Caminito Tango Všechny úrovně

Individualní termín podle domluvy s lektorem

1 lekce × 60 minut

Korunní 35, Praha 2

1 000 Kč za 1 lekci Garance nejnižší ceny
Caminito

Caminito - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Pro všechny pokročilosti. Výuku přizpůsobíme vaší úrovni.

Radka Šulcová

Radka Šulcová

"Improvizace, emoce, komunikace, jasné role, harmonie v páru… Ale taky hudba, verše, společnost… Nové prvky, kterými... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oblečte se tak, abyste se na kurzu cítili pohodlně, je to váš volný čas a zábava. Nejsou to taneční, proto šaty nebo oblek můžete nechat doma. Nedoporučujeme moc úzkou nebo moc dlouhou sukni.

Obuv bude stačit obyčejná a pohodlná obuv, ideálně s koženou podrážkou nebo s takovou, ve které se budete moci točit. Boty na podpatku pro dámy je výhodou. Později doporučujeme pořídit speciální taneční obuv, ve které si neničíte nohu, máte lepší balanc a lépe cítíte parket.

Doporučený podpatek pro dámy je minimálně 6 cm (pokud nemáte zdravotní problémy). Zpočátku se to zdá hodně, ale později zjistíte, že se méně nadřete.

O kurzu

Pokud preferujete osobní přístup a tempo výuky nastavené přesně podle vás, pak je soukromá lekce tou pravou volbou. Výuku povede některý z našich zkušených lektorů. 

Kurz učí Radka Šulcová Radka Šulcová

"Improvizace, emoce, komunikace, jasné role, harmonie v páru… Ale taky hudba, verše, společnost… Nové prvky, kterými tango začalo postupně obohacovat můj taneční slovník. Naučilo mě o pohybu uvažovat jinak, skrze partnera, kdy tanec už nebyl jen mojí záležitostí, ale společným příběhem uvnitř intimního objetí. Naučilo mne i jinak chápat sebe samotnou a věřit ve svou ženskost."

Cesta k tanci a tangu odstartovala v raném dětství moderní gymnastikou, což mi ve výkonnostní podobě vydrželo do konce vysoké školy. V osmnácti jsem gymnastiku na pár let proložila moderním tancem. Při svém pobytu v Mexiku jsem začala s flamenkem a pak asi 5 let pokračovala v Praze paralelně s tangem. Setkání s argentinským tangem bylo, jak už to tak bývá, celkem náhoda. Až do jara 2000 jsem o tomto žánru nevěděla zhola nic, až jsem jednou ze zvědavosti šla s kamarádem na lekci k Markovi a Katce, pionýrům tanga, kteří to v Praze poprvé rozjeli myslím v lednu toho roku.

Vzdělání a vlivy
Zkušenosti v tanci postupně získávám od několika desítek učitelů a tanečníků i čistě pozorováním a tancem s různými partnery na mnoha místech světa. Jistě většina z nich nějak formovala a obohatila mé tango po stránce taneční, muzikální, expresivní nebo pedagogické. Vypisovat je zde všechny by zabralo mnoho místa, ale některé bych ráda vyzdvihla: Marek Štefan (CZE), Elizabeth Guerrero a Maximiliano Ávila (ARG), Eric Jarissen (HOL), Pablo Verón (ARG), Gabriel Glagowski (ARG) Sebastián Arce y Mariana Montes (ARG), Alejandra Mantiňan (ARG)

Markům vliv je kontinuální a v průběhu let se mění. Získal mě pro tango, ukázal kouzlo párového tancování a upevnil základní a hlavní technické aspekty tance. V pozdějším období a dnes jsou to hlavně rozhovory o hudbě, jejím cítění a rytmická interpretace tance. Elizabeth s Maxem mě nadchli elegancí, propojování tanga s přirozenými pohybovými možnostmi těla, fúzí tanga s jinými žánry. Elizabeth mi ukázala svou ženskost a eleganci a předala radost a uvolněnost z tance, i když není technicky dokonalý (tolik důležité pro počáteční přežití). Erik mě zaujal svým přístupem. K tanci, k výuce, k lidem. Jeho hodiny jsou koncertem velmi hravých a neotřelých cvičení a neutuchajícím nadšením předávat energii, dobíjet baterky a vychovávat stovky tangueros z celého světa. Je velkou inspirací k mé výuce. Pablo Verón svou přesností, rychlostí a stabilitou, díky němuž jsem začala více vnímat zem. Gabriel mi do tance vnesl zajímavé propojení anatomických a svalových možností při pohybu a také práci s dechem. Sebastiánem Arce s Marianou Montes o dynamice pohybu. A poslední dobou mám tu čest úzce spolupracovat s Alejandrou Mantiňan (ARG), učitelkou učitelů, jejíž lekce techniky jsou proslulé po celém světě, a my ji máme pravidelně na seminářích v Praze.

Výuka a tanec
Jako tanečnice mám ráda různé styly, miluji improvizaci, tanec nebo show jsou pak pokaždé jiné, vnáší do páru napětí a souhru, umožňuje mi hledat a přizpůsobit se různým stylům různých partnerů, se kterými tanečně spolupracuji doma i v zahraničí (Marek Štefan, Eduard Zubák, Jorg Palm, Pablo Verón, Fernando Guidi, José Vázquez ad....).

Kromě pravidelných lekcí v Praze, jsou to specializované semináře (prázdninová taneční škola Pelhřimov, Žirovnice, Brno, Hradec Králové, ale dříve i Polsko, Bulharsko, Německo, Rusko), semináře ženské techniky.

V divadelním prostředí stojí za zmínku účinkování j.h. v původním představení Pasos de Tango. Za velmi přínosnou považuji spolupráci s Divadlem na Vinohradech, kde jsme učili herce tančit tango, účinkovali a vytvářeli choreografie k Buchsteinerově divadelní hře Tango Sólo (světová premiéra 9.června 2005), dále choreografie pro představení Break My Hearth,Please! divadelní skupina XXL, fyzické divadlo (Premiéra 2005 v Divadle Alfréd ve Dvoře) a Mad Cup of Tea (Krepsko, divadelní skupina, 2007), pohybová spolupráce se skupinou Nosotros, konzultace k projektu La Putyka, Rosťa Novák (2008/2009), spolupráce na choreografii ke hře Zločin v posázavském Pacifiku, režie Ondřej Havelka (2011), choreografie, výuka tance a účinkování ve hře Drž mě pevně, miluj mě zlehka (R.Fulghum/M.Hanuš, Divadlo ABC, 2013), výuka tance, choreografie — Teatr Novogo Fronta (2014)

"Tango mi dává možnost souznít s krásnou hudbou i partnerem, vnést harmonii do mých myšlenek, duše i těla, rozvíjet své fantazie v improvizovaném dialogu s mužem a tedy poznávat sebe a svou ženskost."

Další kurzy lektora

Soukromé lekce tanga v Caminitu

Soukromé lekce tanga v Caminitu

Tango Všechny úrovně Soukromé lekce
Soukromé lekce tanga v Caminitu

Individualní termín podle domluvy s lektorem

1 lekce × 60 minut

Korunní 35, Praha 2

Lektor Radka Šulcová, taneční škola Caminito

1 000 Kč
Zobrazit kurz

Podobné kurzy

Soukromé lekce tanga se Sárou a Walterem

Soukromé lekce tanga se Sárou a Walterem

Tango Všechny úrovně Soukromé lekce
Soukromé lekce tanga se Sárou a Walterem

Individualní termín podle domluvy s lektorem

1 lekce × 60 minut

Zborovská 22, Praha 5

Lektor Walter a Sára, taneční škola Walter y Sara Tango

1 300 Kč
Zobrazit kurz
Soukromé lekce tanga v Caminitu

Soukromé lekce tanga v Caminitu

Tango Všechny úrovně Soukromé lekce
Soukromé lekce tanga v Caminitu

Individualní termín podle domluvy s lektorem

1 lekce × 60 minut

Korunní 35, Praha 2

Lektor Radka Šulcová, taneční škola Caminito

1 000 Kč
Zobrazit kurz