Terapeutická tantra jóga pro ženy
Praha 8 Pravidelná lekce Pouze pro ženy Yoga Karlín Jóga Všechny úrovně

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Yoga Karlín

Yoga Karlín - taneční škola

Karolína Leia

Karolína Leia

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 15 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů.... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Ve studiu je veškeré potřebné vybavení. Stačí si vzít něco pohodlného na sebe, v čem můžete cvičit (tepláky, legíny, triko). Cvičí se naboso.

O kurzu

Trápí Vás zdravotní problémy v ženské oblasti, bolestivá menstruace, rozhozený hormonální systém, anebo se jen cítíte dlouhodobě vyčerpaná a bez jiskry? Chcete vyrůst do své autentické ženské síly a krásy? Toužíte se více spojit sama se sebou a s moudrostí svého vlastního těla? Pak je právě tento kurz pro Vás! Kurz je vhodný pro ženy všech věkových kategorií, pro úplné jógové začátečnice i pokročilé adeptky. Máte-li jakékoliv pochybnosti o vhodnosti kurzu ze zdravotního hlediska, kontaktujte, prosím, studio anebo přímo lektorku.

O kurzu

Kurz terapeutické tantra jógy pro ženy je ucelený cyklus 8 prodloužených, na sebe navazujících lekcí, které se budou věnovat ženskému tělu a duši, jeho potřebám a výzvám. V bezpečném prostředí budeme probouzet naši ženskou sílu a navracet samy sobě tvořivou životní energii, uvolněnost, radost a krásu. Pronikneme do tajů účinných technik tantra jógy, taoistických praktik, dechových cvičení (pranajámy) a meditace. Budeme pracovat s naším pánevním dnem, posilovat jej i uvolňovat, zharmonizujeme svůj hormonální systém, ozdravíme naše ženské orgány, vyléčíme a posílíme naše srdce a spojíme se samy se sebou a s moudrostí našeho vlastního těla. To vše v bezpečném, vyživujícím a láskyplném prostředí.

Co si z kurzu odnesete

Kurz má za cíl proniknout do Vašeho nitra, abyste dokázala probudit hlubší a jemnější vnímavost a spojila se s moudrostí svého vlastního těla. Osvojením účinných technik tantra jógy, pranajámy a meditace Vaše tělo nastartuje léčivé procesy. Postupně a nenásilně budete probouzet Vaši skrytou ženskou sílu, abyste rozkvetla do ještě větší krásy a radosti.

Kontraindikace

Kurz není vhodný pro ženy s výrazně sníženou mobilitou anebo osoby v dlouhodobé rekonvalescenci. Zároveň nedoporučujeme celý kurz absolvovat v již probíhajícím těhotenství, jelikož je mnoho technik kontraindikováno. Pokud ale otěhotníte během kurzu, můžete nadále pokračovat a získáte individuální plán. V případě nejistoty o vhodnosti kurz kontaktujte prosím studio nebo lektorku.

Kurz učí Karolína Leia Karolína Leia

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 15 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů. Od té doby vnímám jógu jako dar a její výuku jako poslání. Jóga ve svém širším kontextu (tedy nejen ve formě fyzického cvičení) dokáže skutečně léčit a transformovat lidský život v jeho nejlepší možný potenciál.

Miluji Indii, do které se každý rok navracím načerpat energii, inspiraci a vyživit svou duši. Dá se říct, že Indie je mým druhým domovem. Je pro mě místem s neuvěřitelným duchovním nábojem, místem, které transformuje, léčí a vyživuje. Místem, kde se vždy o něco víc navrátím sama k sobě. Indii jsem oddaná i ve svém volném čase, neboť (kromě jógy) studuji ještě hindštinu a ajurvédu, věnuji se indickému chrámovému tanci Bharata Natyam, hraji na harmonium, zpívám mantry a píši příběhy a úvahy o Indii a o józe.

Ve své výuce se zaměřuji především na jógovou terapii vycházející z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Terapeutická jóga chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev (fyzické, energetické, mentální, emoční, spirituální tělo), které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Jógová terapie dokáže jít více do hloubky a prostřednictvím ásán, pránajámy, meditací, očistných technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navrací postupně naše tělo do své původní rovnováhy…

Mému srdci je nejbližší terapeutická (tantra) jóga pro ženy, která je zacílena na potřebyženského těla a duše. Síla ženských kruhůje v dnešní době nezanedbatelná a skrývá v sobě neuvěřitelný léčivý potenciál…

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy:
- Tantrický výcvik pod vedením Komaly de Armorim
- 200h Certifikovaný učitelský kurz Hatha Jóga
- 20h Certifikovaný učitelský kurz Yin Jóga
- Kurzy osobního rozvoje, kontaktní improvizace, bodyterapie
- Kurz aromaterapie, reflexní masáže, základní kurz reiki
- Pobyty v Indii, ajurvédské ašrámy
- Studium – American Institute of Vedic studies (Ayurvedic Healing)
- Studium – Indický chrámový tanec Bharata Natyam pod vedením guru jí Kirti Ram Gopal
- Studium – Hindský jazyk u PhDr. Jany Tomíškové