Workshop Contemporary dance (mír. a stř. pokr.)
Praha 1 Jednodenní seminář TS Voilà Můstek Contemporary Mírně pokročilí + Středně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TS Voilà Můstek

TS Voilà Můstek - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Workshop je určen pro mírně a středně pokročilé tanečníky (absolvovaný alespoň jeden semestr contemporary).

Eva Urbanová

Eva Urbanová

Vystudovala jsem choreografii na pražské HAMU a na škole Trinity Laban v Londýně. Jako tanečnice jsem spolupracovala... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Contemporary Dance není náročné na speciální oděv či obuv (tančí se v pohodlném sportovním oblečení a naboso nebo v ponožkách či tanečních piškotech)

O kurzu

Co Vás čeká?

Během kurzu budeme pracovat na propojení našeho těla a mysli pomocí různých improvizačních zadání. Zažijeme různou kvalitu pohybů díky zaměření se na rozdílné vrstvy našeho těla (např. kůže, svaly nebo kosti) a budeme experimentovat s různými možnostmi využití rytmu gravitace. Zlepšíme si koordinaci, mobilitu v kloubech a taky naše tělo protáhneme a posílíme.

V druhé polovině každé lekce se naučíme kratší choreografii, která se na použití těchto principů bude zaměřovat. Warm up 20%, technické cvičení 20%, kreativita 20%, choreografie 40%.

Kurz je vhodný zejména pro ty z vás, kdo už se contemporary dance či podobnému tanečnímu stylu nějakou dobu (alespoň jeden semestr) věnujete. Začátečníci se mohou zúčastnit také, ale musí počítat s rychlejším tempem výuky a složitější choreografií.

Kurz učí Eva Urbanová Eva Urbanová

Vystudovala jsem choreografii na pražské HAMU a na škole Trinity Laban v Londýně. Jako tanečnice jsem spolupracovala s Yukiem Suzukim, Petrou Fornayovou, Janou Stárkovou a dalšími, jako choreograf s Taneční konzervatoří hl. města Prahy, s Janáčkovou konzervatoří v Ostravě a s tanečním souborem Bohemia Balet. V roce 2019 jsem vytvořila dílo DANCE is not DEAD! pro taneční skupinu Central European Dance Theatre se sídlem v Budapešti. Moje choreografie Ženy z hlíny byla vybrána do kategorie Mladá krev na scéně, v rámci festivalu Malá inventura 2020. Za choreografii „The Essence“ jsem získala 2. cenu v kategorii choreografie a diváckou cenu na mezinárodním festivale Solo-Tanz-Theater Festival Stuttgart 2021. Ve svém pohybovém slovníku se nechávám inspirovat zejména současným izraelským tancem a fyzickým divadlem. V roce 2021 jsem podporována Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA v programu KoresponDance at Work.