Latinsko-americké tance pro ženy (SOLO)
Praha 1 Vícedenní kurz TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad Samba Chacha Rumba Jive Začátečníci

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad - taneční škola

Marcela Šmrhová

Marcela Šmrhová

Už v předškolním věku jsem se začala věnovat gymnastice. Tento sport jsem si velmi zamilovala. Gymnastikou jsem strávila... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Latinsko-americké tance se běžně tančí ve speciálních botách na podpatku, mezi tanečníky se jim říká latinky. Tyto boty jsou nejen poměrně drahé, ale také není zrovna jednoduché v nich začínat tancovat, a proto myslím, že je pro začátečnický kurz ani nelze příliš doporučit (pokud na ně samozřejmě nejste zvyklé!). Co si tedy obout? – ideální je například obuv vhodná na jazz dance (tzv. jazzky či jazzovky) nebo baletní či taneční piškoty, avšak zdaleka ne každý něco takového doma má a není příliš dobré kupovat si speciální výbavu hned takhle při začátku, když člověk ještě vlastně neví, co ho čeká. Proto nevidím jako problém, když na začátku přijdete jednoduše v běžné čisté sportovní obuvi (vhodné do tělocvičny), časem zjistíte, co vám samotným bude nejlépe vyhovovat. Třeba se vám tenhle styl tance natolik zalíbí, že si nějakou speciální obuv opatříte, ale to už bude jenom na vás.

Co se týká oblečení, můžete si vzít prakticky cokoli, hlavní je, abyste se v tom cítily příjemně a pohodlně. Zcela běžně se na kurzech nosí elasťáky, trička - oblečení skoro jako na aerobik. Já osobně ale preferuji sukně, šaty, šátky, tílka, takové ryze ženské oblečení, které velmi dopomáhá k tomu, abychom se dokázaly lépe vcítit do té krásné role, kterou nám latinsko-americké tance předepsaly. :)

O kurzu

Čeká vás Samba, Chacha, Rumba a Jive - vše v sólovém provedení. Kurz vhodný především pro začínající tanečnice, mohou se ale zúčastnit i mírně pokročilé.

 

Kurz učí Marcela Šmrhová Marcela Šmrhová

Už v předškolním věku jsem se začala věnovat gymnastice. Tento sport jsem si velmi zamilovala. Gymnastikou jsem strávila mnoho krásných let, zúčastnila jsem se velkého množství soutěží a nasbírala cenné zkušenosti, které jsem později zúročila v tanci.

Do světa tanečního sportu jsem se dostala shodou náhod, nicméně jeho vášeň a elegance mne okamžitě uchvátily. Nejdříve jsem tančila v Tanečním klubu Pelhřimov, poté jsem přestoupila do STK Praha. Kromě tanečního sportu jsem se postupně začala věnovat také jazzovému tanci, lindy hopu a akrobacii. Tančila jsem v česko-ruském seskupení Boogiecats, které mě dovedlo až do švédského Herrangu na celosvětově proslulý Herrang Dance Camp, tančila jsem pod vedením Terry Brock, Kathrine Kramer a mnoha dalších nesmírně inspirujících pedagogů a choreografů. Několik let jsem byla tanečnicí Zig – Zagu, taneční skupiny, se kterou jsem si zatančila například ve filmu České televize Rytmus v patách nebo v americkém velkofilmu Red Tails. Díky zálibě v kombinování žánrů jsem se seznámila s gymnastou Petrem Novákem a společně jsme se stali finalisty MČR Czech Dance Masters s choreografií You and Me.

Kromě tance jako takového se hodně věnuji choreografii, a proto také ráda učím soutěžní skupiny... zde ukázka poslední choreografie:
https://www.youtube.com/watch?v=N9OdDONSET8

Hodnocení tanečníků
(1x)

Kateřina S., 5. 2. 2020

Lekce retrojivu se mi moc líbila. Lektorka byla báječná, milá, motivující, výborná tanečnice. Jen jsme tam byly docela napěchované (mnoho zájemkyň o tanec).