Zouk pro mírně pokročilé
Praha 8 Pravidelná lekce Zoukio Zouk Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Zoukio

Zoukio - taneční škola

Jarka Šmejkalová

Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oblečení umožňující volný pohyb, obuv s měkkou kluzkou podrážkou, nedoporučujeme sálové tenisky či jinou gumovou podrážku. Staré ponožky vůbec nevadí, podpatky příliš nedoporučujeme.

O kurzu

Zouk baví nás a zdá se, že i vás. Pojďme tedy pomalu pokračovat na úrovni MÍRNĚ POKROČILÉ. 

Na tanečním parketě se budeme učit principům, stejně jako variacím, které potkáváme na party u jiných párů. Není třeba síly, není třeba se bát. Pojďte si zatančit a naučit se dalším věcem.

Co byste měli zvládat/mít za sebou:

  • kurz zouku pro začátečníky.
  • ovládáte základní rytmus, základní krok i lateral.
  • umíte odtančit bonus/boomerang, lounge, jojo, ondu, obcházení.
  • máte zmáknuté půl otočky a už chápete, že vedení a následování je třeba respektovat a dodržovat.
  • víte, co to je správné držení těla.
  • pokud jste s námi netančil(a) v létě, máte za sebou základní kurz o cca 8 lekcích

Kurz učí Jarka Šmejkalová Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili kromě salsy také bachatu a po pár týdnech i zouk. Od té doby se scházeli i mimo párty a předávali si vzájemné taneční zkušenosti.

Po prvních letech ve stylu tradičního (Rio) zouk stylu našli zalíbení v méně klasickém stylu - neo a flow zouk. Největší inspirací jim v současné době přináší Mafie Zouker, Arkanjo, Xandy Liberato a Evelyn Magyari.

Společně vystupovali v zoukové skupině Toom Chick Chick s choreografií Ring my Bells. Vidět jsou také na WCS workshopech a tančírnách společenského tance. Vzhledem k myšlence "Kolik umíš tanců, tolikrát jsi tanečníkem" navštěvují společně hodiny baletu, příležitostně moderny a jiných tanců.

K výuce se dostali diky rozrůstajícím se prosbám přátel o pomoc s jejich tancem. Kromě individuálních lekcí se rozhodli pořádat workshopy zaměřené na techniku, vedení a následování či o rozšíření známých variací. Kromě Prahy se objevili také v Ostravě nebo v Jiříkovicích.

Stále se snaží rozvíjet především taneční techniku a vzájemné porozumění si na parketě ve spojitosti s hudbou. Právě hudba je pro ně specifická - nejraději mají originální, často akustické, a melodické skladby.