Zouk pro středně pokročilé
Praha 8 Pravidelná lekce Zoukio Zouk Středně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Zoukio

Zoukio - taneční škola

Jarka Šmejkalová

Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oblečení umožňující volný pohyb, obuv s měkkou kluzkou podrážkou, nedoporučujeme sálové tenisky či jinou gumovou podrážku. Staré ponožky vůbec nevadí, podpatky příliš nedoporučujeme.

O kurzu

Pondělky společně znovu protančíme.

Společně se zaměříme na tato témata:

  • nové variace
  • technika
  • práce hlavou, izolace, vlny, muzikalita a další témata

Na kurzu si zlepšíte dovednosti ve vedení a následování, stejně jako ve vnímání postavení vlastního těla či pohybu partnera/ky

Co bys měl(a) mít za sebou, co zvládat:

  • účastnil(a) jste se intenzivního kurzu pro Mírně pokročilé.
  • tušíte, že pravidla hudby můžeš porušovat
  • víte, že partnerky se pouze ptáš, nelámete ji a nenutíte, zvláště do pohybu hlavy
  • točky vám nejsou cizí, vlny ovládáte a s hudbou si hrajete
  • pohyb dokážete zpomalit i zrychlit
  • na pravidelných kurzech jste absolvoval alespoň 4 - 6 měsíců

Kurz učí Jarka Šmejkalová Jarka Šmejkalová

Jarka začala spolu s partnerem Petrem Fidlerem na hodině salsy u Honzy Dvořáka v lednu 2011. Na navazujicí párty zkusili kromě salsy také bachatu a po pár týdnech i zouk. Od té doby se scházeli i mimo párty a předávali si vzájemné taneční zkušenosti.

Po prvních letech ve stylu tradičního (Rio) zouk stylu našli zalíbení v méně klasickém stylu - neo a flow zouk. Největší inspirací jim v současné době přináší Mafie Zouker, Arkanjo, Xandy Liberato a Evelyn Magyari.

Společně vystupovali v zoukové skupině Toom Chick Chick s choreografií Ring my Bells. Vidět jsou také na WCS workshopech a tančírnách společenského tance. Vzhledem k myšlence "Kolik umíš tanců, tolikrát jsi tanečníkem" navštěvují společně hodiny baletu, příležitostně moderny a jiných tanců.

K výuce se dostali diky rozrůstajícím se prosbám přátel o pomoc s jejich tancem. Kromě individuálních lekcí se rozhodli pořádat workshopy zaměřené na techniku, vedení a následování či o rozšíření známých variací. Kromě Prahy se objevili také v Ostravě nebo v Jiříkovicích.

Stále se snaží rozvíjet především taneční techniku a vzájemné porozumění si na parketě ve spojitosti s hudbou. Právě hudba je pro ně specifická - nejraději mají originální, často akustické, a melodické skladby.