Flamenco pro začátečníky
Praha 1 Pravidelná lekce Flamencheco Flamenco Začátečníci

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Flamencheco

Flamencheco - taneční škola

Jana Drdácká

Jana Drdácká

Jana Drdácká, flamenková tanečnice, choreografka a pedagožka, je průkopnicí flamenka v České republice a jeho výuky... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Oděv by měl být taneční a především pohodlný. Široká dlouhá sukně, typická pro flamenco, není v začátečnických kurzech vyžadována. Obuv na flamenco je speciální – nejvice se jí blíží nepodbitá obuv na step. Měla by mít uzavřenou a ohebnou špičku, pásek přes nárt a nižší podpatek.

O kurzu

Flamenco je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské.

Na kurzu pro začátečníky se naučíte základy flamenkové techniky i pohybové variace a krátké choreografie. 

Lektorka klade důraz na individuální přístup ke každému účastníkovi. Flamenco je především sólový tanec, ve kterém vyniká osobitost každého interpreta.

Kurz učí Jana Drdácká Jana Drdácká

Jana Drdácká, flamenková tanečnice, choreografka a pedagožka, je průkopnicí flamenka v České republice a jeho výuky na profesionální úrovni – od roku 2001 vyučuje v Praze, kde v roce 2002 založila studio Zambra.

S flamenkem se seznámila v roce 1998 během vysokoškolských studií v USA, kde absolvovala první kurzy u José Moliny v New Yorku. Následující léta se učila ve Španělsku u renomovaných profesorů jako Manolo Marín, Matilde Coral, Javier Latorre, Belén Maya a Rafaela Carrasco. S kytaristou Danielem Gájou založila v létě 2000 první ryze českou flamenkovou skupinu Arsa y Toma. Na podzim roku 2010 skupina Arsa y Toma zaniká a Jana vytváří s kytaristou Morenitem de Triana (Stanko Kohútek) skupinu Flamenco Element.

Jana Drdácká je nejen tanečnicí, ale i choreografkou a dramaturgyní svých projektů. V letech 2004-2007 uvedla na scénu pražského Švandova divadla a Divadla v Dlouhé představení Color Flamenco, Tierra de Flamenco a Arena y Sal. Pro divadelní hru Pláňka vytvořila choreografii v Divadle na Prádle v roce 2002. S operní pěvkyní Editou Adlerovou vytvořila představení Carmen a Flamenco. Jako host španělských umělců tančila v představení Latido Flamenco sevillského tanečníka Juana Polvilla v Divadle ABC v roce 2003 a v představení 3 Mil Kilómetros se sevillským kytaristou El Pulgou ve stejném divadle v roce 2009. Pro ND Brno vytvořila Jana v roce 2008 s kytaristou Morenitem de Triana půlhodinové intermezzo Flamenco Element jako předehru k baletu Carmen.