Břišní a orientální tance (pokr.) s Milou
Praha 2 Pravidelná lekce Pouze pro ženy TS Voilà Můstek Břišní tanec Pro pokročilé

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TS Voilà Můstek

TS Voilà Můstek - taneční škola

Mila Melnikova

Mila Melnikova

Pocházím z Ruska, ze Sibiře a skoro od dětství jsem se věnovala orientálnímu tanci. Profesionálně tančím od roku 2014,... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Rozhodně něco pohodlného. Něco, v čem se budete cítit dobře. Ideální jsou dlouhé sukně, můžete však mít také kalhoty. Vhodnou pomůckou je šátek na boky, který zdůrazňuje pohyb, přičemž penízky či třásně prohloubí pocit rytmu. Tílko nebo tričko zvolte kratší, neboť tak lépe uvidíme všechny pohyby a zaměříme se na jejich zdokonalení. Obout můžete taneční piškoty nebo ponožky. Můžete tančit také naboso.

O kurzu

Pro koho je kurz určený

Pokročilejší tanečnice (ženy či dívky, které už s tímto tanečním stylem mají jisté zkušenosti - absolvovaly u nás nebo jinde kurz pro mírně pokročilé), ženy a dívky od 14 let (po dohodě možno i mladší).


Náplň kurzu

V každé lekci se nejdříve protáhneme a zahřejeme, bude následovat opakování prvků, které jsme se naučily dříve, také je budeme více kombinovat s kroky a pohyby paží. Během semestru se naučíme složitější prvky, které zkombinujeme do kratších i delších choreografií, výsledkem kterých bude celá skladba.


Průběh lekce

V každé lekci se nejdříve protáhneme, poté probereme jednotlivé prvky, které budeme později skládat do kombinací až celých choreografií. A především si zatančíme. Na konci lekce se opět protáhneme.

Kurz učí Mila Melnikova Mila Melnikova

Pocházím z Ruska, ze Sibiře a skoro od dětství jsem se věnovala orientálnímu tanci. Profesionálně tančím od roku 2014, kdy jsem se přestěhovala do Prahy.

V současné době jsem profesionální tanečnice orientálního tance a velkou část svého času se věnuji rozšířené výuce arabské kultury. Mým nejoblíbenějším stylem je tarab, ve kterém tanečnice ukazuje, jak rozumí hudbě a celkově egyptské kultuře. Taky ráda tančím shaabi, kde je možné ukázat energii a charisma. Orientální tanečnice nemůže tančit bez stoprocentního pochopení skladby, na kterou tančí, a proto se navíc zabývám arabským jazykem a překládám písně. Na svých hodinách se pečlivě starám o každou studentku, protože chci vidět výsledek dobré práce. Vždycky ráda odpovím na všechny vaše otázky a podpořím, pokud je to potřeba.

Mé taneční úspěchy:
2018 - vítězka festivalu Orient Connection (raks sharki a folklor)
2018 - vítězka festivalu Arabesque v Mladé Boleslavi (raks sharki a folklor)
2018 - vítězka Liptov Dance Festival (folklor)
2018 - 2. místo European Golden Cup Praha (raks sharki)
2018 - Festival orientálního tance Slaný (1. místo folklor)
2018 - Born to Shimmy Brno (1. místo improvizace, 3. místo raks sharki)
2017 - vítězka festivalu Arabesque v Mladé Boleslavi (raks sharki)
2016 - 3. místo na Orient Connection Festival Prague
2016 - 3. místo Prague talent awards