House dance (mír. a stř. pokr.) s Honzou
Praha 2 Pravidelná lekce TŠ Voilà House Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà

TŠ Voilà - taneční škola

Honza Svitlík

Honza Svitlík

K tanci jsem se dostal poprvé až v 18 letech, kdy jsem postupně absolvoval 2 roky tanečních v KDŽ v Praze. V té době jsem... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Širší tepláky nebo kraťasy, volnější triko a pevná čistá obuv, která nedělá na podlaze šmouhy.

O kurzu

Pro koho je kurz určený

Mírně a středně pokročilí tanečníci (věnují se House dance alespoň půl roku), dospělí a teenageři od 13 let (po dohodě možno i mladší).


Náplň kurzu

Na lekcích House dance se vcítíme do feelingu tohoto tance a rytmu housové hudby. House dance je hodně freestylový, a proto se zaměříme především na groove (základní pohyb těla), jednotlivé kroky a techniku. Kroky na každé lekci spojíme do kratší vazby. Lekce dále zahrnují "cvičení" na rozvoj freestylových dovedností.


Průběh lekce

Na začátku lekce se vždy zahřejeme, následně protáhneme a krátce zaposilujeme. Cílem je uvolnit se a naučit se složitější pohyby a kroky, které v průběhu lekce spojíme do vazby, kterou v závěru tréninku protancujeme. Na každé lekci zapracujeme také na improvizačních dovednostech.

Kurz učí Honza Svitlík Honza Svitlík

K tanci jsem se dostal poprvé až v 18 letech, kdy jsem postupně absolvoval 2 roky tanečních v KDŽ v Praze. V té době jsem také začal s Break Dance pod vedením průkopníka Breakingu v Čechách Petra Ježka. V 19 jsem souběžně s Breakem začal tancovat další streetové styly (House Dance, Hip-Hop, Lockin', Poppin', okrajově i další). Za více jak 10 let, co se tanci věnuji, jsem absolvoval řadu vystoupení, soutěží a battlů, účastnil se mnoha tanečních seminářů, workshopů a streetových soustředění.

Break Dance mě krom zmiňovaného Petra Ježka učil Alfonzo (Survivals), Kkozi (Survivals), Sigi (Survivals), Siňor (Bezmasa Crew), Chermi (Uprockers), Dexter (SDA, SK), Esi (SDA, SK), Funky Mike (AUS) a další vynikající bboys.

Ostatní streetové styly jsem se učil od Adama Klempára (Alyaschca Crew), Alči (Alyaschca Crew), Chermiho (Uprockers), Matěje Zvary (B-O), Jáji Vaňkové alias Džajny (IAmMe, ČR/USA), Sancheze (T-Bass), Svatky Kobzové (EC), Angel Popa (LM Crew), Marowa (The Pastels, MNP), Spunkeyho (MNP), T-Boye (MNP), Hira (JAP), Santy (JAP), Batally (GER), Henryho Linka (USA), Kapely (FR), Bena (GE), Laure Courtellemont (FR) a řady dalších. Tanečně mě obohatil také 3měsíční pobyt v Bostonu (USA) v létě 2017.

Rád navštěvuji streetové soutěže a battly nejen v ČR – mezi nejznámější patří Battle Of The Year International (GER), Juste Debout (FR), The Notorious IBE (NE), Undisputed (ČR), Taneční skupina roku (ČR).

Ačkoli se stálě věnuji Breaku a Hip-hopu, několik posledních let se zaměřuji především na House Dance, který mě ze všech streetových stylů pohltil nejvíce. Mou doménou je freestyle (improvizace). Miluju ten pocit, kdy vás dobrá hudba vede a tancujete aniž byste přemýšleli nad tím, jaký uděláte další krok, prostě se jen necháte vést hudbou a vychytáváte, co v ní zrovna slyšíte - co v ní vy slyšíte a jak ji vy cítíte teď a tady. To je pro mě pocit maximální svobody. :)

Kromě streetových stylů se posledních několik let věnuji také kubánské salse.

Na svých lekcích se zaměřuji především na výuku jednotlivých kroků a techniky, přesto část každé lekce věnuji také krokovým vazbám (krátkým choreografiím), abyste si potrénovali pohybovou paměť a hlavně aby vás tréninky bavily.

Obecně v životě nemám rád věty typu "měl bych ...". Buď něco opravdu musím, nebo prostě jen chci. Každý taneční styl má svá základní pravidla a principy, které spolu musíme zvládnout, abyste se cítili sebejistě. Pak už to bude jen o tom, co chcete a co vás baví. Tanec je pro mě čistá zábava, nic víc, nic míň! :)