Taneční kurz Contemporary Dance pro začátečníky a mírně pokročilé
Praha 3 Pravidelná lekce Shufflingbros Dance Academy Contemporary Začátečníci + Mírně pokročilí

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

Shufflingbros Dance Academy

Shufflingbros Dance Academy - taneční škola

Pro koho je kurz určen

Pro začátečníky a mírně pokročilé, pro dospělé a teenagery od 14 let (po domluvě možno i mladší).
I když se může zdát, že je nutná předchozí taneční průprava, tak to tak není a contemporary dance obecně mohou studovat i úplní začátečníci.

Kateřina

Kateřina

Je mi 23 let a tanci se věnuji zhruba 15 let, konkrétně stylu contemporary čtyři roky . Vedu... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Tančí se v pohodlném sportovním oblečení a naboso nebo v ponožkách či tanečních piškotech.

O kurzu

Taneční styl contemporary, neboli současný či scénický tanec, vznikl v polovině dvacátého století. Nejvíce je rozvinutý v USA a Evropě. Contemporary je velmi dobře rozeznatelný od ostatních tanečních stylů díky unikátním trikům a důrazem na provedení jejich techniky. Můžeme ho najít v mnoho podobách například sloučený se stylem Fusion. 

V tomto tanečním stylu jde zejména o vyjádření emocí, pocitů, myšlenek... Vyskytují se u něj různé piruety, skoky a další rozmanité kroky převzaté například z baletu či jazzu. Spousta z nich se odehrává na zemi, a to například v podobě různých převalů a přeskoků.

 

Kurz učí Kateřina Kateřina

Je mi 23 let a tanci se věnuji zhruba 15 let, konkrétně stylu contemporary čtyři roky. Vedu třetím rokem soutěžní taneční tým Warrior Dance Company a učím již šestým rokem nejen contemporary, ale i dancehall, house a MTV. 

V posledních letech se Contemporary stala mou srdcovou záležitostí. Mně osobně na tomto stylu nejvíce baví hra se slovy textu písně a snaha jej vyjádřit pohyby, aby co nejlépe divák poznal o co v hudbě jde. Vždy do choreografií vkládám kus sebe samé.