K-pop/MTV Dance s Wee - pětidenní kurz
Praha 2 Vícedenní kurz TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad MTV Dance K-Pop Začátečníci

Kurz bohužel není aktivní

Podívejte se na podobné lekce

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad

TŠ Voilà Jiřího z Poděbrad - taneční škola

Veronika Wee Poulová

Veronika Wee Poulová

I přes to, že jsem se k tanci dostala už ve svých školkovských letech, tak musím říct, že mi trvalo velmi dlouho, než jsem... Číst více o lektorovi

Co si vzít s sebou

Základem je pevná ČISTÁ OBUV, KTERÁ NEDĚLÁ ŠMOUHY!!! Co se týče oblečení, tak cokoli, v čem se budete cítit dobře.

O kurzu

K-pop jakožto taneční styl čerpá ze všech tanečních stylů, které známe, proto pokud si někdo není jistý, co by ho mohlo bavit, nebo by si jen chtěl zkusit něco nového, pak by pro něj tento kurz mohl byt velmi zajímavou zkušeností. V druhé části kurzu se budeme věnovat MTV Dance, který stejně tak jako k-pop mixuje více tanečních stylů a jde tam spíše o to, aby si každý v dané sestavě našel svůj vlastní způsob, jakým ji podá.

Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé tanečníky.

Kurz učí Veronika Wee Poulová Veronika Wee Poulová

I přes to, že jsem se k tanci dostala už ve svých školkovských letech, tak musím říct, že mi trvalo velmi dlouho, než jsem konečně našla ten správný styl, který mě baví nejvíce. Od tohoto nízkého věku až do přibližně 12 let jsem tedy "přebíhala" od country k aerobicu, baletu, modernímu baletu, discu, hip hopu až například i k základům scénického tance. Nic z toho mě ale nebavilo tak dlouho, abych u toho zůstala déle než rok.

Později jsem ale konečně narazila na k-pop (korejský pop), který mi absolutně vyhovoval, neboť se v něm objevovují prvky snad všech tanečních stylů, což je pro někoho jako jsem já naprosto ideální. A i když si velké procento lidí, kteří tento hudební styl neznají, představí něco jako vážnou hudbu, jen možná trochu vtipnější díky pro nás nesrozumitelnému jazyku, opak je pravdou. A abych sama alespoň částečně pomohla v rozšiřování tohoto stylu, začala jsem ve svých 15 letech vyučovat k-pop v Domě dětí a mládeže v Oseku. Tento kroužek jsem vedla tři roky, neboť poté jsem se odstěhovala do Prahy.

Co se týče mých vlastních zkušeností, tak jsem od 15 až do 18 byla součástí tanečního souboru VIVA JUMP Teplice. Souběžně s tím jsem také fungovala v mé vlastní skupině U.F.O, která se později se změnou členů přejmenovala na skupinu DfeatU. S těmito skupinami jsme měly to štěstí se dvakrát umístit na 3. místě na K-Pop Contestu v letech 2016 a 2017 a na 2. místě v roce 2018.

Vyučovat tanec mě baví především z toho důvodu, že každý má svůj osobitý styl, což znamená, že pokud naučíte sto různých lidí jeden a ten samý taneční krok, tak každý z nich si to pojme po svém. A proč právě k-pop? Protože přesně v tomto stylu je originalita více než vítána.